




Spawarka światłowodowa SD-9
Centrowanie na rdzeń sześcioma silnikami, spaw w 5 sekund i grzanie w 11 sekund — z wbudowanym miernikiem mocy i VFL 15 mW, więc spawarka jest jednocześnie zestawem testowym.
Typowe prace: Budowa sieci dostępowych FTTH i spawanie przyłączy w dużych ilościach, gdzie spawy w 5 sekund i grzanie w 11 sekund wyznaczają tempo dnia; Utrzymanie sieci metropolitalnych i szkieletowych, gdzie centrowanie na rdzeń i typowe straty SM 0.02 dB są liczbami odbiorowymi; Spawanie i testowanie w jednej wizycie: wbudowany miernik mocy i VFL 15 mW weryfikują spaw bez drugiej torby z przyrządami; Praca terenowa na dużych wysokościach, w pyle i wilgoci — przystosowana do 5,000 m, -15 °C i wiatru 15 m/s; Floty wykonawców standaryzujące się na jednej spawarce dla ekip szkieletowych i przyłączeniowych.
Poproś o wycenę Dodaj do zestawu Napisz na WhatsAppTrafi do zestawu? Dodaj to narzędzie do listy zestawu i wyceniaj cały komplet od razu — albo weź je osobno, neutralne lub z własną etykietą.
Towar neutralny w małych partiach albo private label według indywidualnych wymagań. Ceny na zapytanie — ceny fabryczne EXW.
Główne cechy: SD-9
- Centrowanie na rdzeń sześcioma silnikami to prawdziwe centrowanie na rdzeń, a nie centrowanie na płaszcz pod marketingową nazwą: oba włókna są ustawiane na rdzeniach w osiach X i Y przed łukiem, i tak wypracowywane są typowe straty — 0.02 dB na SM, 0.03 dB na niewrażliwym na zginanie G.657, 0.01 dB na MM (dane ITU-T)
- Czas cyklu to dzień pracy ekipy: spawanie w 5 sekund z szybkim automatycznym grzaniem w 11 sekund, osłonka za osłonką — na akumulatorze ponad 240 cykli (7,200 mAh) dwuosobowa ekipa kończy punkt dystrybucyjny bez ładowania w południe i bez generatora
- Zestaw testowy jest wbudowany: miernik mocy (sześć długości fali, -50 do +26 dBm, błąd bezwzględny poniżej 0.3 dB) i VFL 15 mW z trybem migania i ciągłym w tej samej obudowie — spawanie, pomiar i lokalizacja uszkodzeń z jednego urządzenia, a druga torba z przyrządami zostaje w busie
- Piecyk myśli osłonkami: ustawienia dla osłonek 20/30/40/50/60 mm i do 100 zapisywalnych trybów, w piecu o nowej konstrukcji, który przyjmuje też zespoły złączy różnych typów — spaw jest zabezpieczony w tym samym tempie, w jakim zrobił go łuk
- Odporność terenowa w liczbach: automatyczna kalibracja łuku względem ciśnienia powietrza i temperatury, praca na wysokości 0–5,000 m, przy -15 °C, wilgotności 95% i wietrze 15 m/s — mufy górskie i nadmorskie to normalne miejsca pracy, nie wyjątki
- Zapisy, które zamykają zadania: 20,000 wyników spawów i 200 obrazów zapisanych w urządzeniu, wyprowadzanych przez USB 2.0, z szacunkowymi stratami spawu i testem naprężenia 2.0 N na każdym spawie — dokumentacja odbiorowa zaczyna się od dziennika samego urządzenia
- Pojemnościowy ekran dotykowy 4.3 cala pokazuje obie osie w powiększeniu 380x (180x w widoku łączonym), z 41 fabrycznymi trybami spawania plus 100 własnymi — a wielostopniowy regulowany uchwyt ustawia kąt pracy urządzenia na mufie, stołku lub klapie bagażnika
- Oznakowanie marką własną według Twoich wymagań — etykiety z Twoim logo, numerami części i kodami kreskowymi na opakowaniach wewnętrznych i kartonach zewnętrznych, gotowe do Twojego magazynu
Specyfikacja: SD-9
| Centrowanie | Centrowanie na rdzeń, 6 silników, w pełni automatyczne |
|---|---|
| Obsługiwane włókna | SM (ITU-T G.652 i G.657), MM (G.651), DS (G.653), NZDS (G.655) |
| Kompatybilne włókno / kabel | 0.25–3.0 mm / kabel wewnętrzny |
| Średnica płaszcza | 80–150 µm |
| Długość cięcia | 8–16 mm (średnica powłoki 0.125–1 mm) |
| Czas spawania | 5 s |
| Czas grzania | 11 s (szybkie automatyczne grzanie) |
| Typowe straty spawu (ITU-T) | SM 0.02 dB · MM 0.01 dB · DS 0.04 dB · NZDS 0.05 dB · G.657 0.03 dB |
| Tłumienność odbiciowa | ≥ 60 dB |
| Tryby spawania | 41 fabrycznych, 100 zapisywalnych |
| Wyświetlacz | Kolorowy pojemnościowy ekran dotykowy 4.3 cala (przyciski + dotyk), powiększenie 380x (X / Y), 180x w widoku podwójnym |
| Wbudowany miernik mocy | 850 / 1300 / 1310 / 1490 / 1550 / 1625 nm; -50 do +26 dBm; błąd bezwzględny < 0.3 dB |
| Wbudowany VFL | 15 mW, tryby migania 2 Hz i ciągły |
| Osłonki ochronne | 20–60 mm; ustawienia piecyka 20 / 30 / 40 / 50 / 60 mm, do 100 trybów |
| Pamięć wyników | 20,000 zapisów spawów i 200 obrazów; USB 2.0 |
| Test naprężenia | 2.0 N (standard) |
| Żywotność elektrod | 5,000 łuków |
| Kalibracja łuku | Automatyczna, według ciśnienia powietrza i temperatury |
| Akumulator | 7,200 mAh — typowo ponad 240 cykli spaw + grzanie na jednym ładowaniu |
| Zasilanie | AC 100–240 V; DC 12–15 V |
| Warunki pracy | Wysokość 0–5,000 m; wilgotność 0–95%; -15 °C do +50 °C; wiatr do 15 m/s |
| Wymiary | 135.1 × 205.9 × 130.4 mm |
| Waga | 1.75 kg |
Jak to działa — sześć silników, jeden łuk, weryfikacja w tej samej skrzynce
Centrowanie na rdzeń to najpierw pomiar, a dopiero potem spaw. Kamery obrazują oba końce włókien w osiach X i Y; sześć silników przesuwa włókna, aż ich rdzenie — a nie płaszcze — znajdą się współosiowo, ponieważ światło biegnie w rdzeniu 9 µm i tylko przesunięcie rdzenia staje się stratą spawu. Urządzenia centrujące na płaszcz pomijają połowę tej pracy, a ich dane o stratach to pokazują; typowe 0.02 dB SD-9 na SM to zapłata za sześć silników.
Sam łuk jest stale rekalibrowany: ciśnienie powietrza i temperatura zmieniają sposób palenia się łuku — rzadkie górskie powietrze naprawdę spawa inaczej niż powietrze na poziomie morza — więc urządzenie mierzy warunki i dostosowuje wyładowanie, zanim włókna je spotkają. Elektrody są przystosowane do 5,000 łuków, a dziennik spawów przechowuje oszacowanie dla każdego spawu, więc dryft widać w zapisach na długo przed tym, zanim pojawi się w awariach.
Szybkość jest zaprojektowana jako para: spaw w 5 sekund to tylko połowa cyklu — automatyczne grzanie osłonki ochronnej w 11 sekund pozwala spawom opuszczać urządzenie w tempie, w jakim robi je łuk. Powolny piecyk po cichu zmniejsza o połowę rzeczywistą wydajność każdej spawarki; tutaj obie liczby są szybkie, a akumulator 7,200 mAh podtrzymuje ponad 240 pełnych cykli tej pary.
Wbudowane przyrządy zamykają pętlę, którą spawarka otwiera. Miernik mocy weryfikuje poziom przechodzący w chwili wykonania spawu (sześć długości fali obejmuje każde okno robocze), a VFL 15 mW — migający lub ciągły — prowadzi czerwoną poświatę do pęknięcia lub zgniecionego miejsca, gdy miernik mówi, że odcinek jest nieprawidłowy. Jedna uwaga pozostaje ręczna: utrzymuj rowki V i soczewki w czystości. Dokładność każdej spawarki terenowej to w końcu porządek.
Porównaj gamę spawarki światłowodowe i połączenia
Obie spawarki światłowodowe zestawione według parametrów, które decydują o wyborze. Puste komórki oznaczają, że parametr nie jest podany w naszych aktualnych danych — wystarczy zapytać, a potwierdzimy go dla wskazanego modelu.
| SD-6A | SD-9 | |
|---|---|---|
| Centrowanie | Centrowanie na rdzeń, 4 silniki | Centrowanie na rdzeń, 6 silników, w pełni automatyczne |
| Czas grzania | 13 s (automatyczne grzanie) | 11 s (szybkie automatyczne grzanie) |
| Wymiary | 135.1 × 205.9 × 130.4 mm | 135.1 × 205.9 × 130.4 mm |
| Waga | 1.75 kg | 1.75 kg |
Gdzie sprawdza się SD-9
Budowa sieci dostępowych FTTH i spawanie przyłączy w dużych ilościach, gdzie spawy w 5 sekund i grzanie w 11 sekund wyznaczają tempo dnia
Część gamy Spawarki światłowodowe i połączenia — parametry istotne przy tej pracy znajdują się w specyfikacji powyżej.
Utrzymanie sieci metropolitalnych i szkieletowych, gdzie centrowanie na rdzeń i typowe straty SM 0.02 dB są liczbami odbiorowymi
Część gamy Spawarki światłowodowe i połączenia — parametry istotne przy tej pracy znajdują się w specyfikacji powyżej.
Spawanie i testowanie w jednej wizycie: wbudowany miernik mocy i VFL 15 mW weryfikują spaw bez drugiej torby z przyrządami
Część gamy Spawarki światłowodowe i połączenia — parametry istotne przy tej pracy znajdują się w specyfikacji powyżej.
Praca terenowa na dużych wysokościach, w pyle i wilgoci — przystosowana do 5,000 m, -15 °C i wiatru 15 m/s
Część gamy Spawarki światłowodowe i połączenia — parametry istotne przy tej pracy znajdują się w specyfikacji powyżej.
Floty wykonawców standaryzujące się na jednej spawarce dla ekip szkieletowych i przyłączeniowych
Część gamy Spawarki światłowodowe i połączenia — parametry istotne przy tej pracy znajdują się w specyfikacji powyżej.
Elementy składowe: SD-9
- Spawarka światłowodowa SD-9
- Obcinarka do włókien
- Twarda walizka transportowa
- Akumulator 7,200 mAh
- Zasilacz AC i przewód zasilający
- Trójotworowy ściągacz do włókien
- Ściągacz do kabla drop
- Butelka na alkohol
- Tacka chłodząca
- Pędzelek czyszczący i śrubokręt
- Klucz imbusowy
- Pasek do noszenia
Dokumenty dla tego modelu
Katalog produktów 2026 — ten model występuje w naszym pełnym katalogu (PDF), opublikowanym w Centrum Downloads.
Instrukcja obsługi — jeśli instrukcja do tego modelu jest potrzebna już teraz, wystarczy poprosić przez formularz zapytania poniżej albo na WhatsApp — dostępne dokumenty prześlemy wraz z wyceną.
Więcej: spawarki światłowodowe i połączenia
Pytania o SD-9
Czy SD-9 może nosić naszą markę?
Etykietowanie private label jest realizowane według indywidualnych wymagań i potwierdzane dla każdego zamówienia — etykiety z logo, numerami katalogowymi i kodami kreskowymi na narzędziach, opakowaniach wewnętrznych i kartonach zewnętrznych, gotowe do magazynu. Najczęściej etykietowane produkty to przecinarka K-35, nożyce do kevlaru KS-1 i ściągacz K-870.
Czy można zamówić małą partię bez marki?
Tak. Towar neutralny jest utrzymywany dla podstawowej gamy: małe partie są mile widziane, modele można mieszać w jednej przesyłce, a zapasy uzupełniać w miarę sprzedaży. Ceny na zapytanie — ceny fabryczne EXW.
Poproś o wycenę — SD-9
Podaj ilość oraz informację, czy produkt ma być neutralny, czy z Twoją marką.

